Magfoto

O mnie

Na pracę fotografa składa się wiele czynników. Zapewne najważniejszym jest wrażliwość na otaczający nas świat. Umiejętność dostrzegania obiektywem aparatu tego czego inni nie zauważają.

Jednak na nic ona, gdy nie posiada się warsztatu. Jak w każdej dziedzinie działalności człowieka umiejętność posługiwania się narzędziem – w moim przypadku aparatem fotograficznym i światłem – zapewnia umiejętność przełożenia wizji na właściwy finał mojej pracy.

Wieloletnie doświadczenie gwarantuje, że wszystkie elementy potrzebne do profesjonalnej realizacji fotograficznej są po mojej stronie.

Wrażliwość i doskonały warsztat to gwarancja sukcesu.

Z fotografią jestem od zawsze.

Pierwsze przemyślane zdjęcia zrobiłem mając 6 lat. Uświadomiłem sobie ten fakt niedawno. To chyba prawda, że człowiek rodzi się z zapisaną drogą na swoje życie. Pytanie jak ją wykorzysta.

Zawodowo

pracuję od 1990 roku, kiedy to zostałem instruktorem fotografii w Centrum Kultury w Kartuzach, a firmę prowadzę od 1992 roku. Dziś po części wróciłem do tamtych czasów. Od 2021 roku prowadzę zajęcia ze studentami WSB w Gdańsku. Jest to wspaniałe doświadczenie, gdy podczas zajęć mogę łączyć wiedzę jeszcze z czasów fotografii analogowej ze współczesnymi, cyfrowymi rewolucjami. Tak naprawdę to połączenie nie jest trudne. Filozofia, idea pozostały takie same. Zmieniły się narzędzia. Zmieniło się również wartościowanie zdjęć. Miałem przez moment wątpliwości, czy fotografa poszła w dobrą stronę. Spotkanie z młodzieżą, wkraczającą w ten fascynujący świat wyprowadziło mnie z błędu. Wspaniali, wrażliwi i zbuntowani ludzie. Tacy jak powinni być, gdy zaczynają tworzyć. Cieszę się, że mogę, będąc bardzo aktywnym fotografem dzielić się moją wiedzą i doświadczeniem.

Cezary Czaja

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.